| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu cum pot sa ma abtin de la mancare.(15 ani, 55 kg, 1.71 m inaltime).As vrea sa slabesc macar 2-3 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai deja esti slab, dar daca vrei sa mai slabesti trebuie sa fii in deficit de calorii. Cauta pe net calculator caloric, vezi cate ai nevoie si mananca mai putine zilnic.

| alexboss2020 a răspuns:

Dupa ce ca esti si slab mai vrei si sa slabesti =). Greutatea ta normala ar trebui sa fie cam 61 kg daca ai 1.71 esti prea slab!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai nevoie sa slabesti, esti ok asa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea spuneți că sunt prea slabă. Insa mie nu mi se pare asta.Adica,de când sunt în vacanță m-am îngrășat 3 kg.Si as vrea sa le dau jos

| AndreiWeisz a răspuns:

Alearga si tu vreo 20-30 minute in fiecare zi si o sa vezi rezultate.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Esti slab deja.

| emipenet a răspuns:

Buna! nu te poti abtine de la mancare, doar poate sa nu mananci asa de mult, esti ok, eu am 14 1.76 si 57-60 kg
incearca sa nu mai mananci atata ciocolata, sa zicem ca mananci ciocolata, spune-i la mama ta sa nu iti mai puna atata mancare in farfurie si in pic de alergare nu strica,
Bafta!winking

| Perdeauacolorata a răspuns:

Cum să te aptii de la mâncare? Asta e o prostie majoră. Fa-ti un program echilibrat
Și nu face abuz de nimic