| iloveussssa a întrebat:

as vrea sa slabesc cateva kg. adica, mai pe scurt, as vrea sa stiu cum pot sama abtin de la mancare? adica manac foarte mult, fara sa am intotdeauna pofta de mancare. FUNDA tongue

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MyObsessionStaPeContulAstaOLuna a răspuns:

Când ai acea poftă nebunească de mâncare, bea apă sau mănâncă fructe, de preferat mere.Să slăbeşti? Sport! 30 de minute de exerciţii pe zi nu face răuhappy + o dietă sănătoasă cu fructe şi legume. Dacă ţineai să mănânci doar prostii, 2-3 zile o să ai stări de greaţă.

| LaviniaT a răspuns:

Buna,eu zic k poate mananci si de plictiseala,nu stiu cand iti vine sa mananci ocupati timpul cu alceva, fa in asa fel sa uiti de mancare iar siara, foarte important - dupa ora 6 nu mai manca nimic, apa sau daca chiar tie foarte foame mananca un fruct.Seara e periculos sa mananci pentru ca atunci se pun cel mai repede pe noi kg in plus.Si sotul meu a fost un pic cam plinut, a dat 15 kg jos dar el se cam infometa, ceea ce eu nu iti recomand si nici nu am fost de acord cu el.Mai bine mananci 3 mese pe zi, mananci cate putin, nu sa te saturi si mai incet dar sigur vei avea rezultate.Bafta!

| DeeaOcHiSoRyCaPrUi a răspuns:

De ce nu te duci la doctor? Poate iti da un tratament pe baza de pastile. De exemplu eu nu aveam deloc pofta de mancare si mi-a dat un sirop. In fine, eram mica atuncihee hee