| elena98 a întrebat:

as vrea sa stiu cum se foloseste masca cu ulei de ricin pentru par ( ce se mai adauga ), de cate ori pe saptamana se foloseste masca si cam cat creste. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andreeaoprea a răspuns:

Hei, eu am folosit ulei de ricin. Se aplica pe parul uscat la radacina, daca vrei poti da si pe varfuri si e recomandat sa nu il folosesti prea des deoarece iti va cadea parul. Eu am patit asa si am mai rarit, adica o data pe saptamana sau la doua saptamani. Nu iti accelereaza cresterea extraordinar, dar in timp (cam dupa o luna) se vad rezultatele. Aaa si inca ceva, se sta cu el in cap cel putin 4 ore, sau si mai bine sa stai o noapte pentru rezultate mai bune. Iti poti pune un prosop pe cap pentru a nu murdari asternutul. Succes!big grin