| anonim_4396 a întrebat:

as vrea sa stiu daca cineva in urma unei cauterizari de rana pe uter a avut complicatii sau dureri in zona respectiva dupa o perioada de un an de la cauterizare! Si daca stie cineva cauzele! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cea mai probabila cauza este aparitia unei noi rani pe colul uterin. SE impune consult ginecologic si colposcopie cat mai repede.

| Zenithf a răspuns:

Din cate am citit eu, in urma unei rani la uter creste riscul ca, la o sarcina, embrionul sa se prinda in partea inferioara, si ca o astfel de sarcina are riscuri mai mari, si nasterea este bine sa fie facuta prin cezariana. straight face
Acuma depinde si de rana, localizarea si profunzimea ei.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu prea cred ca sunt complicatii ale vechii cauterizari ci mai degraba o noua rana sau fibrom!