| ligiligi a întrebat:

As vrea sa stiu in cat timp trece conjunctivita si care sunt manifestarile ei.Ieri pe tata au inceput sa il doara ochii iar pe dimineata i s-a inrosit si ii tot lacrimeaza.Credeti ca are conjunctivita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Quanah a răspuns:

Da. Nu folositi acelasi prosop, servetele, sapun. Tot ce poate folosi pentru fata! Cel mai bine, fuga la un oftalmolog (e specialist, stie mai multe decat farmacista). Sanatate si sa speram ca nu se ajunge la operatie!

4 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Da, este foarte probabil sa aiba conjunctivita. Cel mai bine este sa mearga la o farmacie si sa intrebe ce picaturi sunt bune pentru asta. Si eu am avut, si mi-a trecut in aproximativ 5 zile.

| mona a răspuns:

Poti sa zici ca are un fel de conjuctivita care se poate trata, sa mearga la medic sau sa intrebe o farmacista de ce fel de picaturi are nevoie

| alinadianaaa a răspuns:

Cam 5-7 zile dureaza...si se molipseste.Asa ca ai grija.

| ligiligi explică:

Da,avem picaturi, dupa ce isi pune il amelioreaza dar dupa ce se trezeste iar il doare.Se molipseste?

| Quanah a răspuns (pentru ligiligi):

Da. Nu folositi acelasi prosop, servetele, sapun. Tot ce poate folosi pentru fata! Cel mai bine, fuga la un oftalmolog (e specialist, stie mai multe decat farmacista). Sanatate si sa speram ca nu se ajunge la operatie!