| Fanase_Mihai_1992 a întrebat:

Bună, as vrea sa știu și eu cat costa analizele de alergii la copii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

Depinde de alergolog. Uite eu adult, am dat doar 100 de lei. Si a facut intreaga gama, nu doar tintit pe o anumita categorie (alimentare, polent, etc).

| Justlikeme2 a răspuns:

180 este costul consultului pe sectia de alergologie, iar pretul testelor poate varia infunctie de test si numarul acestora de la 45 Ron pana la 360 Ron. Sa aveti in vedere ca testele se fac la recomandarea medicului si sunt perioade anume cand se indica acestea.