| Claudya54 a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu si eu operatia clasica de varice se poate forma la loc varice? Dar cea cu laser?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cimped a răspuns:

La operatia clasica, daca este facuta cum trebuie si nu sunt lasate vene bolnave, in mod normal nu se mai formeaza altele, deoarece sunt eliminate. La cea cu laser insa, dupa o perioada de timp de regula reapar la loc.
Sanatate.