| uka15 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu care e cauza durerilor mele de cap.in parte stanga mai des. Cand eram mica am avut probleme cu ochiul stang(mi-am fost spintecat pleoapa)am purtat ceva timp ochelari dar mi-am fost spart si nu am mai mers la oftamolog sa vad daca mai trebuie sa port..vedeam destul de bine si vad..Acum 2 ani a inceput sa ma doara fruntea am zis ca e de la curent k la sch stateam langa geam. dupa care a inceput dureri de ceafa..pe urma toata partea stanga a capului(unerori ma intepa tare)a inceput sa ma doara si urechea..atunci am fost la ORL si mi-a spus ca am furuncul..am facut tratament a incetat durerea si de cap si ureche. Dupa 1-2 saptamaini de la tratament a inceput iar sa ma doara capul si dureri de masea tot pe partea stanga...am luat ibuprofen si mi-a mai trecut.Dar incepe iar sa ma doara urechea. Si dureri de cap tot am..mai exact ma doare din spre frunte pana la ceafa. Nu stiu de la ce poate fi exact de la curent, de la ochi, de la sinuzita( am mai avut probleme si cu sinuzita
)sau imi iese iar furuncul.Voi ce credeti? as vrea sa am macar o idee despre ce ar fi pana ma duc la doctor.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cancer simplu

| floryn05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate nu-i esti de mare ajutor cum sa aiba cancer tu stii macar cei ala sau ai chef de misto!

| floryn05 a răspuns:

Cei ala furunc?

| uka15 explică:

O inflamatie..care doare ingroztor. daca vrei sa stii mai multe gasesti pe net

| mary2020 a răspuns:

Eu cred ca durerile astea de cap sunt intr-adevar de la curent dar in mare parte si mie mi s-a intamplat sa am probleme din cauza ochilor deci trebuie sa porti ochelari
trebuie sate duci sa faci un control
si vezi cum te vei simti
dar cand iti este asa foarte tare rau sa iei un paracetamol si eu fac la fel si in vreo 5-10 min imi trece durerea
mult noroc