| euAnk a întrebat:

As vrea si eu sa stiu ce tratamente sa folosesc pentru a nu mi se mai exfolia unghiile...tratamente cat mai putin sofisticate.Multumesc!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Betty18 a răspuns:

Timp de o saptamana, in fiecare seara, incalzesti ulei de masline si introduci unghiile in el pana se raceste. uleiul trebuie sa fie destul de fierbinte(cat il suporti, sa nu te arzi). apoi stergi unghiile cu un servetel.

1 răspuns:
| ikram a răspuns:

Eu iti recomand crema pentru maini si unghii Hegron http://atshopping.ro/product.php?id_product=94

Sau o alta crema pentru intarirea unghiilor.