| 951016lri a întrebat:

Buna as vrea vrea sa stiu daca fumatul de marijuana creaza dependenta? Sau in ziua de azi ii ceva normal sa fumezi din cand in cand? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Orice drog creeaza dependenta.Dependent poti sa fii si de alte bauturi si alimente, lucruri si activitati

| KamaSutra a răspuns:

Fumatul in general creeaza dependenta, fiindca atunci cand fumezi se elibereaza o substanta in creier care iti provoaca fericire/placere dar trece foarte repede aceasta senzatie si astfel mai tragi inca o data ca sa aceeasi senzatie si astfel devii dependent
In ziua de azi fumatul a devenit un obicei foarte normal dar in acelasi timp foarte daunator, deci nu-ti recomand asta fiindca sunt foarte multe consecintehappy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

In primul rand, dependenta e in capul tau. Poti ajunge si dependent de Pepsi, daca esti o fire slaba si nu ai control de sine. Apoi, normalitatea este relativa in ziua de azi happy