| MyRedRose a întrebat:

Aseara nu am putut sa dorm si am cam stat treaza toata noaptea si azi de dimineata m-am trezit cu o durere ingrozitoare de gat. Cand misc gatul ma doare. Cred ca este ceva in neregula cu oasele sau ceva. Am parul despul de lung si nu l-am strans, cred ca am transpirat si apoi am racit la cap. Mi s-a spus ca este foarte grava aceasta raceala. Sper ca nu mi s-a intamplat si mie. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| forsaken99 a răspuns:

Da probabil ca ai dreptate dar bolile mai grave se fac la cap nu la gat la gat tot ce poti pati e sa dormi stramb.Nu cred ca exista boli prea grave in zona gatului.happy

| DezdemonaM a răspuns:

Sper ca nu ai patit ca mine, cum fac eu de obicei imi indoi vena gatului... daca este asta, in vreo 5-6 zile iti trece.Incearca sa-ti misti gatul in toate partile in sus, in jos la stanga, la dreapta si o sa-ti revii sa iti faca masaj cineve cu o crema medicinala si te vei faace foarte bine....MULT NOROC!

| ovi93 a răspuns:

Cred ca se cheama torticolis, ai dormit stramb, trece in cateva zile stai linistit/a. Incearca sa pui pe cineva sa iti faca masaj in jurul gatului, daca persista poti face consult medical. Sper ca ti-am fost de ajutor.