| anonim_4396 a întrebat:

De ieri dimineata m-am trezit cu o durere ingrozitoare de spate.Nu stiu ce sa fac.Ma doare de jos pana sus pe langa coloana. Abia ma misc. puppy dog eyes De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nobody88 a răspuns:

Cel mai bine fugi la un med de familie si el iti va da trimitere catre un doctor specializat.

Eu am avut astfel de dureri in zona spatelui ( partea de jos ) dar la mine este simplu de unde provin, am un job sedentar 8 h pe zi la birou + inca cateva acasa pentru mine, ai facut efort fara incalzire, sau ai mers cu spatele gol, in cazul asta ai putea apela si la binecunoscuta frectie cu spirt dar na nu stiu cate de mut te-ar putea ajuta asta, eu iti recomand totusi sa te duci la medicul de familie, nu vreau sa te sperii dar ce noua ni se pare o simpla durere, poate fi o complicatie care poate duce la nu stiu ce rezultat, asa ca mai bine te duci faci un control stii despre ce este vb si iti poti continua viata intr-un ritm sanatos si eventual sa incerci sa eviti " cauzele durerii ". Succes

| cosmynass a răspuns:

Poate fi de la curent (mi s-a intamplat). Este foarte rece afara, daca dormi cu o usa sau un geam deschis, imediat de poate durea spatele.
Mai este o chestie, daca te-ai lovit, dar nu prea cred.
Sper ca te-am ajutat...Succes big grin

| nastaseluanamadalina a răspuns:

Pai poateti vine si de la asta.mie asa mi se intampla uneori crede-ma.