| ralfy123 a întrebat:

Astazi am fost cu prieteni la un teren de baschet si m-am jucat si cad am dat sa prind mingea ea a veit cu viteza si mi-a dat in degete acum mi sau umflat si nu le pot misca asa de mult! Ce pot face ma doare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pune-ti comprese cu apa foarte rece( sau gheata) pentru a se reduce tumefactia si durerea.