| mvmi25 a întrebat:

Astazi am jucat baschet si nu stiu cum mi-ai venit mingea si m-am lovit la un deget si acum s-a umflat si doare cand il misc.Ce pot sa fac pentru a se vindeca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi du-te la o consultație la un radiolog ca să te convingi ca nu este nimica grav.

| DeeaCrissTina a răspuns:

Si eu am patit la fel cand jucam baschet, dar o sa-ti treaca daca ti gheata pe deget si sa ai grija sa nu te mai lovesti la el. Sper ca te-am ajutat. happy

| mvmi25 explică (pentru DeeaCrissTina):

Am facut deja asta si m-am dat si cu o crema antiinflamatoare.Mai fac si maine acest lucru.