| Fananime24580 a întrebat:

Bună, astazi cand am incercat sa ma epilez in zona genitala cu bicul am observat un papilom. Si nu am fost atent si probabil s-a crapat sau nu stiu ce s-a intamplat. (cand am dat peste papilom cu bicul din greseala.) si a curs foarte puțin sange dar nu s-a rupt e inca acolo. Marimea papilomului nu prea se vede asa mare, e greu sa te uiti cu ochiul liber. Deci precizez ca nu s-a rupt doar a curs foarte putin sange (ca si cum te-ai fi intepat putin cu acul de cusut) deci as putea fi intr-un fel de pericol…?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este determinat de virusul HPV, este destul de periculos să lezezi un papilom dau condilom, e mult mai periculos decât ai rupe o aluniță și ar curge sânge. Nu cred că are să ți se întâmple mergi la dermatolog sa ți-l scoată cu laserul nu costa mult.

3 răspunsuri:
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Sper ca nu ca straight face. Mie imi apar din cand in cand si le sparg ca idiotul crezand ca e puroi acolo. Dar de fapt ustura, inteapa si doare foarte tare cand incerc sa storc si nu prea iese puroi, mai mult sange.

| Fananime24580 explică (pentru DaFrateEuSunt):

Ok… opreste-te nu e bine ce faci…alea is papiloame…

| Fananime24580 explică:

Mai precizez ca nu s-a umflat sau a durut. Nu a durut chiar deloc