| abcdefgh a întrebat:

Astazi m am trezit cu foarte multe cosuri(iritate/inrosite) pe fata(pe frunte si pe langa nas), tocmai azi, ziua dinaintea inceperii scolii sad. Cu ce as putea sa le diminuez(estompez)ca sa nu se mai vada asa de urat? Ceva masti naturale, solutii naturale? Va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Dacă foloseşti tratamente pentru coşuri acestea nu vor dispărea într-o zi,ci se vor coace mai repede(deci ziua următoare for fi de fapt mai mari). Nu prea ai ce să faci, decât să îţi pui fond de ten şi ţine-ţi părul desfăcut ca să îţi mai acopere faţa. happy
Îmi pare foarte rău pentru tine. Şi mie mi-au apărut coşuri acum câteva zile pe frunte, dar încerc să le acopăr cu bretonul. happy
Succes!

| Safire17 a răspuns:

Nu le am cu cosurile si cu mastile, solutiile naturale sau creme... dar vreau sa te intreb... ti-a trecut durerea in piept?

| Cireașăăă a răspuns:

Masti naturale: pui zatul de la cafea, cu lapte si miere, iar apoi te dai cu el pe fata pana te exfoliezi bine, si te clatesti

| Alinutaaaalina a răspuns:

Te speli bine cu apa calduta, apoi pui pe cosuri niste zeama de lamaie si lasa asa o ora. Dupa te clatesti.La mine functioneaza, adica se duce roseata aceea.Incearca,pupici:*

| ioanalexandru a răspuns:

Mergi la un cabinet de estetica.ei, au ceva solutii

| StelutaDintreNori a răspuns:

Incearca, pana iti trec, sa le maschezi cu fond de ten. Poti sa exfoliezi pielea cu faina de malai inmuiata in apa.Pt hidratare foloseste miere, lapte sau suc de castravete, pentru hranire masca de ou cu ulei de masline (fara ulei daca ai deja ten gras). Sper ca te-am ajutatwinking

| IoanaBravo a răspuns:

Zdrobesti un pumn de aspirina si amesteci cu cateva picaturi de apa, apoi ti-l pui pe fata. Dupa ce te cureti cu apa dai cu ulei de masline...maine dimineata ar trebui sa te dai cu-n fond de ten pentru ten cu acnee, e mai bunsi sper ca ai breton...ca sa poti sa-ti acoperi frunte