| Andre_2307 a întrebat:

Ce creme sau ce masti naturale stiti pentru cosuri. Mi-au iesit acum pe frunte foarte multe, iar puncte negre nu mai zic I don't want to see am inteles ca exista masca de argila pentru ten gras. Ceva tratamente naturale stiti? happy

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Andre in primul rand trebuie sa ai in permanenta fata curata.
Si chiar daca exista o multime de lotiuni drept garantie a acestui lucru, ar fi bine sa recurgi pur si simplu la apa si sapun, dupa care sa aplici o crema (hidratanta ten gras sau mai grasa pentru ten uscat).
O masca pe baza de lamaie si miere ar putea fi o solutie pentru tine, desi poti folosi numai zeama de lamaie (inchide porii si catifeleaza). Orice ai face insa, nu iti imbacsi tenul, chiar daca recurgi la metode "naturale" care aparent il salveaza.
Te pup!