| Florazul15 a întrebat:

Din greșeală, m-am lovit în ochi cu colțul de la punga de pufuleți, am simțit pe moment o înțepătură foarte puternică dar după mi-a trecut. As vrea sa știu dacă există riscul să fac tetanos de la așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Tu ai vreo zi în care să nu te îneci cu un cartof, să nu-ți scoți ochiul cu punga de pufuleți, să nu te lovești cu ghiozdanul în coaste, să nu te curentezi cu feonul, să nu ți se rupă ceva în interior când caști, să nu te lovești de un scaun, etc, etc, etc?

| VoidEternal a răspuns:

După toate întrebările tale, ce sa zic, e un miracol că încă trăiești.

| Standt a răspuns:

Tetanos, nu. Dar daca te va deranja, sa mergi la oftalmologie.

| vatadezahar24 a răspuns:

Hei! Nu există riscul să faci tetanos, dar dacă continuă să te înțepe sau să te deranjeze pe parcursul următoarelor zile este bine să consulți un oftalmolog! Sănătate!

| MironMihaela a răspuns:

N.are treaba una cu alta.Doar nu a intrat pilitura de fier ruginita...Doar daca faci un hematom.Sunt picaturi in farmacie.