| ionutzz1994 a întrebat:

Astazi mi-am bagat din greseala varful de la cutit in degetul mare de la mana stanga happy, si acum ma doare destul de tare si mi s-a umflat.Ce as putea face sa treaca durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MrMaloneSV a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa intrebi medicul de familie! Daca nu ai cum sa ajungi la el te sfatuiesc daca ai rana (adica daca e cu coarja sau inca curge sangele ) sa te dai cu un unguent sau o pudra.Eu cand aveam rani ma dadea mama mea cu o pudra si se prindea coarja si totul era okhappy.Sa te insanatosesti!

| Alexandrux3 a răspuns:

Frate...desi asta nu prea e un raspuns iti sugerez sa mergi la un doctor, se poate infecta si o sa devina urat dupa.winking

| Orthodox a răspuns:

Apă rece/comprese cu apă rece.