| anonim_4396 a întrebat:

Bună, ati folosit comprese cu Bitter suedez aplicate pe ochi? Ustura daca intra in ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| malvinacroft a răspuns:

E ca si cum ti-ai pune palinca in ochi - ai face asta? Si daca da, cu ce scop? Daca vrei sa orbesti, da, are efect.

| anonim_4396 explică (pentru malvinacroft):

Se spune ca bitterul este benefic pentru ochi, in unele publicatii este scris si cum se prepara compresele cu bitter pentru ochi. Am vrut sa stiu ce senzatie se simte de la cineva care a folosit.

| malvinacroft a răspuns:

Da, ustura foarte tare. Bitterul se da la ochi cu grija, doar pe pleoape sau in coltul ochiului. Nu stiu ce se scrie pe internet despre asta, dar daca nu ai conjunctivita sau ulcior, nu are rost sa iti pui bitter, doar pentru ca ar face bine ochiului in general. Poti sa iti pui comprese cu ceai din plante pentru ochi, cu putina sare in el (ca sa fie asemanatoare cu lacrimile, ca si continut de sare)

| anonim_4396 explică (pentru malvinacroft):

Multumesc