| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Au inceput sa-mi apara niste pete albe pe dinti. straight face
Cum le pot trata? va rog ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| allyn333 a răspuns:

Acolo s-au adunat reziduri de mancare si au putrezit. Urmeaza sa ti se sparga smaltul si sa ti se faca carii. Du-te la stomatolog, ori iti pune plomba, ori iti recomanda nu stiu ce pasta de dinti care mineralizeaza, cu aceasta pasta trebuie sa te dai pe acele pete. Sper ca te-am ajutat laughing)

| kar1GaNNN a răspuns:

Faza e ca nu le mai poti trata.
Si eu am una pe incisivul din stanga. o am de vreo 3 ani, stomatolog-ul mi-a zis ca poate fi de la o lipsa mare de calciu si ca nu mai poate fi tratata.