| anonim_4396 a întrebat:

aveam pe lymba o chestie alba ciudata, adica era limba incarcata iar de curand am racit, am loat antibiotyc si a disparutstraight face! ce putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Cred ca ai avut o ciuperca candida o stomatita sau ai avut prea mult acid la stomac si se vede asta si pe limba, dar daca ai luat antibiotic ciuperca va reveni in forta pentru ca ciupercilor le place antibioticul cu el se dezvolta de la el se fac si pentru a le" extermina "trebuie sa iei antimicotic mai ales cand iei antibiotic sa nu le dai teren optim sa se dezvolte, si poti face bandijonari cu glicerina boraxata cu propolis si limba ti se va curatii foarte frumos daca te freci cu un tifon imbibat cu glicerina asta.

| viatadecacatt a răspuns:

M-am holbat acum in oglindalaughing
Asa am si eu.
O fi disparut de la antibioticul alathinking

| moodyblues a răspuns:

De ce nu ne faci o poza cu limba ta?
nu.glumesc.limba ca organ ne arata in general problemele de sanatate.
atunci cand limba devine de un alb pastos si ai o chestie alba ciudata, oarecum lipicioasa sau groasa este un semn ca organismul se lupta cu o boala si probabil intampini si febra.este prezenta in cazul virozelor, gripei, racelii puternice sau bronsitei. odata ce afectiunile dispar culoarea isi revine la normalitate.doamne dumnezeule nu e ciuperca!

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Dead.and.gone

normal nu trebuie sa ai limba incarcata!
e ca un fel de ciupearca!

| JustAlice a răspuns:

Ciuperca...antibioticul invinge ciuperca asta din cauza ca ciuperca nu e asa grava, anibioticul e mai outernic si ciupe=rca dispare.
Am avut si eu cand eram mai mica.nu e nimic grav.:*^^
Pa-pa!

| andreilucian2010 a răspuns:

Este un fel de ciuperca a avut un prieten!

Răspuns utilizator avertizat