| MisteriousMan a întrebat:

Azi am facut rubeola. Stiu ca trebuie sa stau in casa 1-2 saptamani, dar eu vreau sa merg afara, zilele acestea. Care sunt riscurile? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Bai tata, toata tara si toti pustii din tara fac rubeola vad. :))

Uite aici ai cateva detalii. Insanatosire grabnica!

http://www.sfatulmedicului.ro/......german_652

| Siyah a răspuns:

Riscul e sa imbolnavesti alti copii nevinovati. Nu fi egoist si stai acasawinking