| EleNa_2957 a întrebat:

Azi am fost la ginecolog si mi-au gasit chisturi pe ambele ovare! unul de 5 mm si altul de 36 de mm! si mi-a dat sa urmez un tratament cu duphastone si flamexine! a mai luat cineva aceste medicamente? vreau sa stiu ce reactii adverse au si daca ingrasa! multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Duphaston iei doar cateva zile, ca dupa intrerupere sa ai menstra, deci nu te va ingrasa. Flamexine este un antiinflamator, poate sa-ti dea suparari gastrice daca nu mananci inainte de a lua pastilele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reactiile adverse depind de la persoana la persoana stiind ca oamenii au metabolisme diferite etc.
Parerile referitoare la posibile adverse rezultate dupa tratamentul restectiv luate de pe internet sunt doar pareri ci nu trebuiesc luate in seama ca indicatii medicale de bun augur.