| EleNa_2957 a întrebat:

Azi am fost la ginecolog si mi-au gasit chisturi pe ambele ovare! unul de 5 mm si altul de 36 de mm! si mi-a dat sa urmez un tratament cu duphastone si flamexine! a mai luat cineva aceste medicamente? vreau sa stiu ce reactii adverse au si daca ingrasa! multumesc:*

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Reacțiile adverse diferă de la organism la organism, însă, din câte știu, Duphastone-ul nu îngrașă. Singura reacție adversă este apariția sângerării de privatie.
O seară plăcută!

| answer a răspuns:

As fii curios sa stiu daca ai luat anticonceptionale dupa ureche! La 60 la suta din cazuri, aceasta este cauza aparitiei acestor chisturi!
Oricum, am auzit de cazuri si mai grave! Urmeaza tratamentul si ai grija; controalele la ginecolog sunt foarte foarte importante! Sanatate!

| saby26 a răspuns:

Este bun tratamentul dar nu cred ca va da roade cel mai sigur era un tratament cu anticonceptionale de 3 luni si totul era o.ca.bafta multa sper sa fii una dintre reusite

| russyy a răspuns:

Am avut si eu chisturi.nu patesti nimic.decat trebuie sa iei pastilele[antibioticele] la timp.