| anonim_4396 a întrebat:

Azi noapte pe la 12 imi era nasul infundat si am folosit spray nazal Biorinil. Am tot apasat pe el pentru ca nu simteam ca imi intra spray in nas. Tot apasand dintr-o data s-a acumulat mult lichid si mi-a mers pe gat in jos pana in stomac. M-am trezit la 4 ore dupa aceasta si acum simt ca imi e rece interiorul pieptului si in special zona stomacului si simt ca ma taie stomacul. Stiu ca pe prospect scria "a nu se inghiti" dar nu scria si ce se intampla daca inghiti. As vrea sa stiu cat de grav e.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Problemele incep daca inghiti cantitati mari frecvent, ceea ce la tine nu e cazul. In principiu nu sunt probleme, nu-ti fa griji.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să bei mai mult lichid, să nu mănânci imediat până dispare senzația. Dacă ar fi fost ceva grav, ai fi simțit până acum. Organismul va curăța ceea ce ai introdus în tine fără voie. Nu este atât de toxic încât să îți faci griji. Dacă ar fi toxic, ar fi toxic și pentru nas.

| anonimg a răspuns:

În astfel de cazuri trebuie băută multă apă pentru ca să se dilueze substanța ingerată; astfel nu va mai fi în concentrație și nu va mai face atât de mult rău.
În cazul tău problema va trece; este normal să simți senzația de rece pe interior.

| GeorgeBerbec a răspuns:

Nu este nimic grav. Probabil ai acele simptome de la altceva. Poti sa bei si toata sticluta aceea ca nu vei pati nimci foarte grav.