| BAndreea12 a întrebat:

Buna! Azi vara am facut toxiinfectie alimentara si de atunci mi-am dat organismul peste cap. Orice mananc nu imi cade bine, mi se face rau, greata, imi vine sa vomit, cam o data pe saptamana am scaun diareic si ma doare stomacul. Am fost la gastroenterolog si la un medic de interne, mi-am facut ecografii, n analize si toate au iesit bune, dar eu tot rau ma simt. As vrea o recomandare de gastroenterolog sau medic de interne din Targul Mures sau Cluj, poate o sa am mai mult noroc cu doctorii de acolo. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Problema ta este pentru un profesor universitar de medicina, nu putem raspunde noi la ea.

| BAndreea12 explică (pentru doctorandus):

Asta si caut, niste sugestii de medici/profesori universitari.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate starile astea sunt induse de tine iar diareea e pe sistemul nervos. Si eu am mancat o data niste sarmale stricate care puțeau si de atunci foarte mult timp nu am mai putut sa mananc sarmale. Daca gustam sarmale mi se facea greata, imi venea sa vomit desi ele nu aveau nimic si eu nu aveam nicio problema de sanatate. Deci incearca sa lucrezi cu tine ca poate nu e nimic patologic

| ValentinMihai78 a răspuns:

Iaurturi naturale, kefir, probiotice, antispastice, antiacide. Ultimele 3 pastile. Da, nu aveți nimic la stomac, dar trebuie să țineți regim alimentar pentru refacerea florei intestinale.

| BAndreea12 explică (pentru ValentinMihai78):

Tin regim alimentar, dar degeaba.