| simina_peter a întrebat:

Buna, buna TPU!
Cine iti da trimitere la kinetoterapie, vreun specialist anume? Sau poate sa iti dea si medicul de familie? Exista cabinete de kineto care au contract si cu casa de sanatate? Sau le platesc din buzunar pe toate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, exista cu contract cu CAS, am facut eu 10 sedinte de laser, kineto si inca ceva am dat 130 ron pe tot pachetul eu fiind salariata, pentru pensionari e gratuit.
Eu am avut trimitere de la medicul de familie catre medicul de recuperare cea din urma dandu-mi trimitere spre kineto.

| Dana2103 a răspuns:

De fizioterapie ca specialistii kineto stiu ca se platesc