| LanguageMaster a întrebat:

Dacă clinica care face RMN are contract cu Casa de Sănătate atunci nu mai plătesc dacă am bilet de trimitere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti asigurat, atunci iti face examinarea in functie de programare si urgenta, gratuit.
Daca vrei mai repede, atunci iti face contra cost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La privat de ex daca vrei sa faci un RMN cu decontare din ce ai spus tu, atunci te programezi acum si faci RMN-ul peste sase luni. laughing

O cunostiinta de-a mea a patit. Daca vrei mai repede pe lista platesti bani. Romania, ce vrei?!

| Demidol a răspuns:

Daca ai bilet de trimitere si daca ei mai au fonduri. De regula, se epuizeaza rapid. Fa-ti programare din timp.

| alex15ccc a răspuns:

Da, dar o sa dureze luni, mai bine platesti, cu sanatatea nu e de joaca.