| mermaid01 a întrebat:

Cainele meu e foarte molesit de vreo 2 zile.Azi e mai rau decat ieri.Cand m-am dus la el(il tin intr-o curte din spate)avea coada in jos,parca abia isi tinea ochii deschisi si parea ca cauta ceva, tot mirosea pamantul.Nu mananca si nu bea apa.Nu se poate sa-l fi otravit cineva pentru ca nimeni nu poate ajunge la el in afara de noi.Tata a spus ca i-a dat acum cateva zile niste chiftele a caror carne era lipicioasa si mirosea ciudat. Daca e o toxiinfectie alimentara ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să îl duci la veterinar.

| Legion7X a răspuns:

Asta este sigur dacă i-a dat carne stricată am și eu un cățeluș și nu-i dau niciodată mâncare stricată
îi poate face probleme la ficat prind boli de ficat sunt la fel ca oamenii răcesc, au probleme cu vezica biliară, cu colonul, fac faringită, etc.

| DumiY a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa il duci la un veterinar sau la o farmacie veterinara si o sa iti recomande ceva.
Incearca sa ii dai cateva zile lapte, branza. Are foarte mult calciu si ajuta mult.
Am si eu un catel caruia i-a fost destul de rau. Cadea din picioare, era foarte suparat. La inceput nu voia sa manance, dar am incercat sa il fortez. In urmatoarele zile si-a revenit.

| AnonimaZilei a răspuns:

Eu spun sa chemi un veterinar, pentru ca doar el stie ce sa i faci si cum sa l faci Bine

| Angii1996 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar!