| ingerashpierduth a întrebat:

Buna cam de vreo 2 zile m-a durut maseaua. Dar acum nu ma mai doare maseaua ci ma doar in partea dreapta gingia de sus chiar in colt deaspura maselei respective si ma doare foarte tare obrazul drept si simt ca se umfla. Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| thelordoftime a răspuns:

Este o problema tipica : AI CARII Remediu:du-te la DENTIST

| marian000 a răspuns:

Vino ca ti-o scot eu

| Ionut17 a răspuns:

Eu unul cred ca ai puroi...si ar trebui sa mergi cat mai repede la un doctor stomatolog.El o sa iti faca o radiografie si atunci o sa vada ce este in neregula.Infectia se raspandeste repede(daca se dovedeste ca ai ceva happy )si din aceasta cauza este bine sa consulti cat mai repede doctorul.