| xCat a întrebat:

De cateva zile ma doare maseaua din partea stanga sus doar in momentul cand sar sau alerg(simt ca si cum ar apasa ceva pe ea), in rest nu simt nimic. E posibil sa am curent la ea sau asa simt pentru ca mai imi creste una in spatele ei(desi aia e destul de mare acum)?
P. S. si gingia e un pic mai umflata decat in partea dreapta. straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand ti-ai plombat-o ti-a scos si nervul? Daca da, atunci problema este probabil o gingivita, sau nu ti-a curatat bine nervul sau nu a acoperit cum trebuie canalele si ai facut un abces. Oricum, mergi la stomatolog.

| Maariiaa a răspuns:

Cred că este din cauză că trebuie să crească o măsea nouă. Este o problemă. Spală-te pe dinți de trei ori pe zi și du-te la un control stomatologic și s-ar putea să ți-o scoate ca să poate crește cea nouă din spate. Nu sunt stomatolog să știi, du-te la un specialist.

| xCat explică:

De ce sa o scoata ca nu-i de lapte? in urma cu 5 luni a plombat-o.