| shhhs a întrebat:

cand ma trezesc dimineata ma dor foarte tare rinichii(sau vreun organ din zona rinichilor). Ce ceaiuri sunt recomandate pentru rinichi sic e alte sfaturi imi mai dati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BBiiiaa a răspuns:

Pentru rinichi este foarte bun ceaiul de matase de porumb. Se face ca un ceai obisnuit, dar nu are gust prea bun.

| shhhs explică (pentru BBiiiaa):

Pff,nu prea gasesc asa ceva in zona in care locuiesc...mai ai idee si de alte plante?

| BBiiiaa a răspuns (pentru shhhs):

Uite aici ceva care te poate ajuta.Iar in privinta plantelor, le poti gasi la un Plafar. Nu uita ca in astfel de cazuri cel mai sigur e sa consulti un medic specialist care iti va spune sigur ce ai. Oricum eu sunt de parere ca unele medicamente mai mult iti fac rau decat sa te ajute, asa ca cel mai bine e sa mergi pe leacuri naturiste. Iti recomand cartea scrisa de MARIA TREBEN, e exeptionala si iti ofera leacuri naturiste pentru orice boala.

| BBiiiaa a răspuns (pentru BBiiiaa):

Scuze am uitat link-ul http://www.topfeminin.ro/......de+rinichi

8 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Un consult medical, investigatii si confirmarea unui diagnostic.Ai grija de sanatatea ta!

| shhhs explică:

Multumesc tuturor. Bia vot si funda si ceilalti vot.

| BBiiiaa a răspuns (pentru shhhs):

Mersiilove struck Sper ca te-am ajutat.

| shhhs explică (pentru BBiiiaa):

Cu placere.

| kaloma a răspuns:

Matase de porumb, cozi de cirese.Incearca o cura de detoxifiere, scoate cafeaua si sarea din meniu, bea multa apa/ceaiuri. daca nu da rezultate, du-te la medic