| Lorena6879 a întrebat:

Bună, când pășesc îmi tot pușcă glezna, ceva lipsa de vitamine? Gen și mana îmi tot pușcă din umăr când o ridic. Si pușcă destul de tare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lipsa mare de calciu si fosfor in oase.
Pericolul este ca, daca nu se intaresc la timp, atunci - dupa menopauza - oasele se vor putea rupe usor, in caz extrem ca si sticla!
Remediul cel mai bun este sa consumi zilnic produse lactate (bio): cas, branza, telemea, iaurt, lapte acru, lapte dulce etc!
Consumul de suc de coacaze negre si=sau de afine ajuta foarte mult la fixarea calciului si stoparea anemiei.

Răspuns utilizator avertizat
| Caro34 a răspuns:

Analize de laborator si ne zici si noua valorile care sunt problematice, apoi consult la un ortoped bun, apoi tot ceea ce a scris: "ZenoDinCitium" si "Bula" de aer!winking Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa eviți sa stai mult in aceeași poza, sa faci mișcare frecvent, sa eviți sedentarism-ul că te face praf, îți distruge coloana vertebrala și oasele, inima.In rest, poți să iei calciu, magneziu și vitamina D3.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poziție,nu poza laughing damn tast