| seby27278 a întrebat:

Cand vrei sa slabesti trebuie sa renunti la dulciuri definitiv, adica sa nu mananci nimic dulce pe timpul dietei? Eu am inceput de luni si nu am mancat nimic dulce pana duminica, cand am mancat 2 bucati de prajituri. A fost ceva gresit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DeeaDoll a răspuns:

Buna,nu este nici o tragedie ce ai facut dar in general daca vrei sa slabesti cam da.ar trebui sa renunti la astfel de dulciuri pentru ca au multe kaloriisad. incearca atunci cand vrei ceva dulce batoane fitness(diferite sortimente)salate de fructe! cate kg vrei sa slabesti? eu tin un regim ok si am slabit ap 5 kg in doua saptamana jumate, daca vrei iti pot spune mai amanuntit! bye si sper ca ti-am fost de ajutor

| seby27278 explică (pentru DeeaDoll):

Cam 10-15 kg vreau sa slabesc (sa mai dau jos din burtica)
Eu mananc foarte multe fructe, si asa putin din supe ( supa de cartofi ...etc crezi ca e rau sa mananc supe adica de cartofi sau de altceva?

| DeeaDoll a răspuns (pentru seby27278):

Este foarte bine sa mananci supe si mai ales sa consumi multe lichide(apa plata,ceaiuri)nimic acidulat! Iti recomand sa mananci cat mai putina paine(eventual Dieta sau de secara), pui fara piele la gratar sau fiert, peste la gratar evita orice fel de prajeala! oua fierte dimineata sunt f bune si dupa fiecare masa sa mananci juma de grefa sau sa bei un pahar de suc de grefa natural stors in casa.Eu asa am procedat,am renuntat la bauturi acidulate, am mancat numai legume si gratar, fructe si grefa dupa fiecare masa. Poti sa incerci si iaurturi dar sa fie 0 grasime(de la danone)! o sa slabesti sigur daca incerci ce ti-am spus eu macar o lunahappy