| ColorfulRainbow a întrebat:

Bunahappy.
Cascavalul ingrasa?worried
Eu sa zicem mananc destul de des deoarece e sanatos. Poate ar fi mai bine sa nu mananc asa des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uhhh pai te cam intristrez acum, dar da este cam gras si nu ar fi recomandat sa mananci atat de des, dar asta nu inseamna ca de maine incolo te lasi de el! doar ai grija ca mai incol sa nu ai o problema cu greutatea.Mai bine reduci acum putin, decat sa reduci mai incol tot.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ingrasa cu siguranta. Poti manca dar mai putin, moderat. Excesul dauneaza, nu strica sa mananci o feliuta mica.

daniela
| daniela a răspuns:

Da si inca cum, este un produs fosrte gras

lolita
| lolita a răspuns:

Cascavalul are multe grasimi, daca iti place ata de mult incearca sa nu-l combini cu alte mancaruri ci singur. poti manca cat vrei dar intre mese.

| AdaIoana18 a răspuns:

Cascavalul este bogat in foarte multe grasimi si nu este deloc saanatos in cantitati prea mari. Ba chiar iti poate creste colesterolul. Poti manca cascaval in cantitati mici si rar.Asta este bine pentru sanatatatea ta crede-ma.

| HappyPills a răspuns:

Din cate stiu eu, ingrasa

| AlinPlaya a răspuns:

Buna! Cascavalul mancat in exces ingrasa. Creste si colesterolul.
Ave!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ingrasa, contine multi carbohidrati. Da, ar fi bine sa variezi dieta de lactate, daca tot iti place, cred ca organismul tau are nevoie de calciu. Incearca iaurtul cu cereale integrale, nu cele dulci, sunt genul musli fara zahar. Pofta Buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mananc cam 500gr de cascaval pe saptamana si nu am pus nici 100gr pe mine spre dezamagirea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da adevarul este ca ingrasa si creste si colesterolul dar doar daca mananci mult. Totusi sa stii ca este sanatos contine calciu si magneziu.Mai bine de exemplu iti faci un sanwich cu cascaval decat cu kaiser care creste colesterolul de 10 ori mai mult.

| luminita_4984 a răspuns:

Cascavalul este cal mai gras aliment, are cel mai mare numar de calorii.