| alice_2534 a întrebat:

Buna cate zile dureaza un ciclu menstrual neregulat? funda mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mulinobianco a răspuns:

Depinde, poate dura de la 20 pina la 40 zile. Dar din nou iti spun ca depinde, la mine prima data cind a fost doua luni era regulat dupa care 4 luni nu am mai avut ciclu. Adreseazate unui medic daca ai ceva probleme cu chestia asta kiss

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intre 3 si 7 zile

| whatevernvm a răspuns:

Depinde de persoana.
Tot 3-5-7 zile.
Bafta!

| PrecioussGirl a răspuns:

E neregulat
chiar tu ai ziso "ciclu menstrual neregulat"
nu ai de unde sa stii.

| francesca89 a răspuns:

Nu cred ca are o durata anume, de aceea e neregulat

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

La mine 8 zile.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Fie ca e regulat sau neregulat tine intre 2-6 sau cam asa.
Neregulat inseamna ca nu vine exact la 28 de zile.

| H3ll3n a răspuns:

Menstruatia, normal dureaza intre 3-7 zile, iar perioada dintre 2 menstruatii intre 28-32 zile. Daca este neregulat poate venii si abia dupa o luna jumate, doua luni si chiar dupa 3 saptamani. Depinde...

| Alice1122 a răspuns:

Depinde de persoana intre 4-5 zile

| Mihaela_3187 a răspuns:

La incepatori ciclul este neregulat timp de 2 ani, deci poate veni si peste luni, deci nu-ti fa griji! Succes!

| OanaAndreea16 a răspuns:

3-4 zile, depinde si de cat timp ai menstruatia.
Eu-l am neregulat, si cam atat tine.

| cristinaserea a răspuns:

Depinde e mine ma tine 5 zile si am 2 ani jumate de cand am ciclu.
eu fumez si nu imi vine regulat adica nu stiu daca este de la fumat dar cand imi vine odata la 3 saptamani cand imi vine odata la o luna jumate. nu stiu thinking depinde de organism

| LeXy_3566 a răspuns:

Bună,păi dacă este neregulat nu poţi să ştii după câte zile îţi vine.Deobicei ciclul menstrual vine din 28 în 28 de zile dar dacă nu îţi vine aşa să nu te sperii că şi mie îmi întârzie foarte mult sunt lunii în care nici nu îmi vine pentru că nu este regulat.Succes!

| Iusti96 a răspuns:

Pai avand in vedere ca e neregulat.nu este un numar fix de zile. Depinde de la organism la organism.