| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar putea face o fata/femeie sa miroase frumos in zona aia, in afara de a se spala zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai placut si imbietor este mirosul natural al "pasaricii" corect igienizate si proaspat spalate cu apa calduta si produse de igiena intima special concepute. Fiindca zona genitala feminina are propriul ei sistem de curatare nu se recomanda sa se efectueze spalari dese si repetate fiindca poate fi daunatoare, putand sa usuce mucoasa externa. Acelasi efect il au si majoritatea servetelelor umede, sprayurile sau alte produse asemanatoare. Tot ce iti trebuie pentru a asigura o igiena intima perfecta este un produs tip gel sau lotiune pentru spalare, cu Ph-ul adaptat zonei vulvo-vaginale, fiindca pH-ul pielii este neutru, pe cand al zonei genitale este usor acid. Din fericire oferta este bogata incat poti sa alegi ce vrei, dupa preferinte si buget. Ceea ce trebuie sa stii si sa tii minte si sa nu uiti niciodata, ca nici un produs intime nu trebuie sa aiba/contina parfumuri si/sau coloranti. Cu aceste produse "pasarica" se spala o data pe zi in zona vulvara, adica organele genitale externe, fara a introduce sapun sau gel in vagin. Dintre cele mai indicate produse pot fi amintite :
- Carefree, gel intim, 9 lei
- Cleanic, lotiune intima, 14 lei
- Eucerin, sapun intim, 34 lei
- Clorane, sapun intim, 17 lei
- Nivea Intimo, 14 lei
- Uriage, gel intim, 30 lei Pentru mai multe sfaturi utile acceseaza : http://www.sfatulmedicului.ro/......7599.Multa sanatate atat tie cat si "pasaricii" tale!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Scopul? Campionat de mirosuri de 3, 14zde sau te duci la o babardeala?

| Criss_Crissty_1999 a răspuns:

Cel mai probabil ar trebui să îți cumperi o cremă, sau dacă nu-ți convine o cremă, farmacia ar fi o cale. Sper că te-am ajutat cu ceva.laughing

| Ralukafay a răspuns (pentru Criss_Crissty_1999):

Nu se poate produce nicio infectie din cauza cremei?

| flaviagaitan a răspuns:

Sa se dea cu parfum

| Adry05 a răspuns (pentru flaviagaitan):

Cum sa se dea ma cu parfum? Sper ca ai zis ironic. Substantele din parfum pot fi iritante pentru zona aia, e foarte sensibila si usor iritabila.

| Ralukafay a răspuns (pentru Adry05):

Normal ca nu ma luam dupa el.

| flaviagaitan a răspuns (pentru Adry05):

Normal ca am spus ironic, ca doar nu vrei sa iti dai duhul pe acolo din cauza faptului ca pisca.....se pare ca unii nu stiu de ironie

| flaviagaitan a răspuns (pentru Ralukafay):

Era o ironie hoooo

| Ralukafay a răspuns (pentru flaviagaitan):

Ba da, stiu de ironie, de-aia nici nu a luat nimeni in considerare ceea ce ai spus tu.Eu voiam raspunsuri serioase, nu ironice si la plesneala.

| flaviagaitan a răspuns (pentru Ralukafay):

Nici nu voiam sa ia cineva raspunsul de sus in considerare.de-asta era o IRONIE.