| BlackScribble a întrebat:

Ce greutate ar trebui sa am la 1 metru 56? Inseamna mult pentru mine sa stiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JustArmy a răspuns:

Pai ar terebui sa ai cu 10 mai putin decat inaltimea. da cred ca ai arata mai bine daca ai avea in jur de 50-55 kg. sau poti sa-ti kalculezi B. M. I.-ul si sa vezi ke greutate ar fi buna pentru inaltimea ta.

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Cam 46 happy

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Cam 45 kg... Eu am 154 metrii si am 43 kg.big grin!

| maya_7683 a răspuns:

-10 kg sub inaltime la fete, deci 46kg

| vivi_5803 a răspuns:

Ar trebui sa ai 55-56 kg

| criss:) a răspuns:

In jur de 46 de kg.scazi din inaltime 10:56-10=46.
mai depinde si de varsta.copii nu ar trebui sa se preocupe atat de mult pentru ca sunt in crestere.happy

| andra24 a răspuns:

Eu zic 46 kg...

| anonimm_8539 a răspuns:

Cam 46 kg...scazi 10...si eu am 1, 58 si am 45 kg