| anonim_4396 a întrebat:

Buna am 12 ani si un metru 50.Am 38 de kg si par slaba.Este normala greutatea mea. Ce greutate ar trebui sa am. Ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pustoaico, esti mai "bine" decat crezi. Lasa prostiile si, ai grija sa ai o alimentatie corespunzatoare. Nepoata mea (fata surorii mele) are cam aceleasi caracteristici. Si, arata extraordinar. Nu mai fi complexata. Si, mai ales, nu cauta sa pari exact ca anumite modele feminine. Tu esti... tu. Fii originala si, ai grija de tine.

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Nu-ti bate capul. Mananca tot ce vrei, mai putin junk food, bea apa suficienta si fa ceva sport. Esti ok!

| Didw a răspuns:

Păi depinde. şi prietena mea are 12 ani şi tot 1 m. 50, dar are 40 de kg şi tot nu pare grasa.deci cred că ar trebui să ai cam in jur de 40. sper să îţi fie de folos.:*