| zayidee a întrebat:

ce părere aveți de un job de recepționer hotel, program în ture de 8h, si perioada în care trebuie sa stai permanent în picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

Stiu cum se lucreaza in schimburi. stiu mai bine decat ti-ai putea imagina tu. asta e motivul pentru care nu recomand un asa job.

10 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu conteaza cat stai in picioare atata timp, conteaza sa fii bine platit!

Răspuns utilizator avertizat
| zdrangoi a răspuns:

Ca si receptioner ai conditii de lucru foarte bune (asta daca lucrezi intr-un hotel "mare" : mediu civilizat, contact cu oameni de calitate, etc).
Cat despre faptul ca trebuie sa stai in picioare gandeste-te la paznici, bodyguarzi din marile supermarketuri, farmacii, banci, vanzatorii de la orice fel de magazin, muncitorii care lucreaza la o banda de productie cum ar fi cea de montaj autoturisme, etc.
Toti stau in picioare 8 ore.
Asta e natura serviciului.
Ce ai vrea sa stai numai pe scaun?
Exista si astfel de servicii.
Crezi ca e mult mai bine?
Ia gandeste-te la soferi, functionarii care au relatii cu publicul si nu se pot misca de la birou, conductorii de tren, etc.
Asa ca...

| ピンク a răspuns:

Atat timp cat te platesc rezonabil, nu cred ca e o problema laughing

| zayidee explică:

Salariu 850 lei, program de la 6-14, 14-22, 22-06.

| SunnyDay88 a răspuns:

Daca lucrezi in ture de noapte nu te apuca de asa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru SunnyDay88):

Niciodata nu lucrezi doar noaptea.Se face cu schimbul.Toti fac.

| SunnyDay88 a răspuns (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Stiu cum se lucreaza in schimburi. stiu mai bine decat ti-ai putea imagina tu. asta e motivul pentru care nu recomand un asa job.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

E foarte bine.Si aici la noi au fost ceva joburi de receptioner la 2 hoteluri mari si selcte si la interviu s-au prezentat doar oameni eleganti si cu experienta.Ideea e sa ai timp liber si sa stii 1 sau mai multe limbi straine, mai multe, mai bine.Nu stai in picioare permanent, nu-ti bate capul.Si aici la restaurantele alea sunt scaune si cand nu ai "clienti" stai jos.Eu am fost la un hotel ft mare care are inca 1 filiala in oras si aveai calculator, net si mi-a zis "cand nu ai clienti, poti sa stai pe net, sa te uiti la filme, atata timp cat cand vin "clientii" iti faci treaba".E fain si e foarte bine platita.La momentul actual mi-a spus ca are unu de 3, 7 si 12 ani care lucra la el... Deci ma gandesc ca primesc ceva mai mult decat decent.

| barbieroz a răspuns:

Daca nu ai probleme de sanatate care se pot agrava din cauza statului in picioare, nu ar fi nimic rau mai ales ca e un job placut si poate chiar si bine platit.ce nu as da sa imi gasesc ceva de muncasad