| oanavanilie a întrebat:

Ce parere aveti despre pastilele pentru slabit? http://www.myriam.ro/pastile-pentru-slabit-c-2_31_838
Va multumesc!
PS: as avea mare nevoie de parerile voastre :)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu te apuca de pastile, dai banii aiurea si-ti strici metabolismul. Daca chiar vrei sa slabesti fa-o sanatos prin sport si mancare sanatoasa: fara prajeli, dulciuri, patiserie, mancare procesata, minim 2L de lichide pe zi fara sucuri din comert (o zi pe saptamana iti poti face poftele, chiar e recomandat) si sport. Daca vrei sa slabesti rapid intr-o perioada mai scurta incearca dieta daneza :
http://www.gandul.info/......02709.html
Exista si pe 14 zile dar e destul de greuta iar cand o termini si revii la mancare normala ai grija sa nu exagerezi cu portiile.

| Vofuse a răspuns:

Nu iti recomand pastilele de slabit. Dauneaza altor organe cum ar fi ficatul sau stomacul. Tine zilele de post si manaca cat mai putin. Bafta!

| Kyra18 a răspuns:

Dai banii de geaba mai bine de banii aia iti faci abonamen la o sala sau iti cumperi niste alimente sanatoase.Se slabeste cu VOINTA nu cu pastile