| Instagrama a întrebat:

Ce parere aveti de pastilele de slabit? Nu sunt foarte grasa dar totusi as vrea sa mai dau jos..si m am gandit la astea! http://www.naturalvita.ro/comanda/ ce ziceti, 100% naturale..nu cred ca ar avea efecte secundare fiind naturale.Toti care le au folosit zic ca se vad rezultatele din prima saptmana, sa fie asa sau doar de >>reclama.? astp parerile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Sa nu te puna naiba sa folosesti pastile pentru slabit!
Mai ales ca, dupa cum spui, nu esti foarte grasa, poti folosi miscarea si gramajul mai mic la alimente, la ore fixe(3 mese pe zi,dupa cum am spus cantitati mici,mereu alaturi cu legume si doua suplimente intre mesele principale,continand fructe,legume,iaurt).
Poti folosi si infuzie de ceai verde(vrac,nu la pliculete),in care pui o feliuta lamaie,pe care sa-l bei dupa masa de dimineata(accelereaza metabolismul, deci se fac arderile mai repede, dar nu baut seara, deoarece contine putina cofeina).
De ce sa bagi in tine pastile, chipurile 100% naturale, cand poti sa te hranesti sanatos si sa dai jos si surplusul de kilograme, dar impreuna cu sport, hidratare.Asa organismul primeste tot ce-i trebuie(vitamine,minerale, fibre, glucide si lipide sanatoase, apa0, ca sa functioneze la parametrii normali si astfel sa dea "afara" surplusul de grasime.
O fi mai usor, ca sa iei o bulina sisa astepti miracole, ar tot ceea ce mananci te poate ajuta sa slabesti.

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Personal te-as sfatui sa eviti pastilele de slabit. In general acestea provoaca dezechilibre in corp.

Cele mai simple sunt niste laxative, pe ideea ca mancarea nu sta prea mult in tine. Dar pe de alta parte provoaca si pierderea de minerale necesare.

Daca tot tii neaparat sa slabesti, te-as sfatui sa mergi la un medic nutritionist. Acesta ti-ar putea da un regim mai ok de urmat.

In plus, nu uita, chiar daca este natural, nu inseamna ca este si sanatos.