| AnaMaariaa1996 a întrebat:

Ce parere aveti despre vopsitul sprancenelor? Eu am parul blond si ma gandeam sa mi le vopsesc. As vrea sa merg la un salon. La cat timp trebuie sa mi le vopsesc? Cat tin? Daca mi le vopsesc o data trebuie sa le vopsesc tot timpul? Cam cat costa? Multumesc. Dau funda celei care imi raspunde la toate intrebarile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tinna666 a răspuns:

Ideea este urmatoarea... vopseaua te tine in functie de tenul pe care il ai. daca ai tenul gras vopseaua tine mai putin. evident ca firele de par vor ramane ceva mai mult vopsite, dar totusi la 2-3 sapt trebuie sa te faci iar. daca te vopsesti pentru prima data nu e obligatoriu sa te faci in continuare.e alegerea tahappy inca ceva, daca nu te-ai mai vopsit pana acum, s-ar putea ca atunci cand te vezi cu ele vopsite sa ti se para foarte inchise...te vei obisnui kiss eu cu asta ma ocup, pensat si vopsit sprancene si eu iau 5 lei pensat si 5 lei vopsit(mult sub pretul saloanelor dar asta e).la salon vei da undeva la 10-12 lei pe vopsit, depinde de salon.
De unde esti?kiss

3 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

E o idee buna sa le vopsesti.
Eu le vopsesc o data la 2 saptamani, cam atat tin. Pretul difera de la salon la salon, e cuprins intre 10 si 20 de lei, nu stiu exact eu mi le vopsesc singura acasa.

| Tinna666 a răspuns:

Oh,eu sunt din petrosani...sad

| AnaMaariaa1996 explică:

Sunt din Bucuresti Tinna666.