| ~< super girl >~ a întrebat:

Bunasad
ce pastile pot lua daca am ametseli, stari de calduri`, ochii incetosati, un gol in stomac, stari de voma?
precizez ca nu mi-am inceput viata sexuala deci excludem varianta unei sarcini`happy...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Cum sa treaca fara tratament adecvat caderile de calciu pot fi periculoase poti sa ramai cu semipareze si urmari supra nervilor si circulatia periferica deficitara etc.trebuie sa faci analizele sa vezi cat e de mare scaderea de calciu si va trebui sa iei calciu intravenos cu vitC si apoi vit. D pentru fixare, si sa vezi si fierul cum e si magneziu, poti pua si magneB6 te va ajuta, sau magnerot, si cand mai ai crize trage adanc aer in piept pe gura si da-l incet pe nas ca sa oxigenezi repede plamanii si creierul trebuie sa inspiri adanc si dai incet afara aerul pe nas, iei repede putina apa cu zahar si lamaie care va taia senzatia de voma, freaca repede mainile si picioarele sa circule sangele sa nu le lasi sa amorteasca sau pune pe cine e langa tine sa te frectioneze repede cand ai crizele de calciu, maseaza degetele mici de la mana si apoi si celelalte, tamplele la fel si intinde-te repede pe pat nu sta in picioare. daca mai vrei ceva sunt aici sa te ajut poti sa ma intrebi orice si eu faceam crize din astea acum cativa ani, dar trebuie sa iei calciu cu masura pentru ca mie mi s- depus la rinichi si incheieturi.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vitaminele le iei în urma controlului medical de specialitate, trebuie să faci determinarea vitaminelor din organism, un fond de ochi, un ecograf abdominalo-pelvian, etc.
Multă sănătate.
Pa, pa.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nici o pastila! Mergi la medic. Ceea ce simti tu nu are legatura cu sexul.Mergi urgent la doctor.

| Corina a răspuns:

Cred ca, cel mai bine, ar fi sa te adresezi medicului de familie, si asta cat mai repede, caruia sa-i spui exact simptomele tale. Avand in vedere ca ai mai multe simptome, numai un medic te poate consulta si te poate sfatui ce sa faci. Cat despre pastile, nu e bine sa le iei asa, la intamplare, la sfaturile unora sau altora, pentru ca ar putea sa-ti faca mai mult rau, decat bine. Asa ca, fuguta la medic! Sanatate maxima!

| Tourniquet a răspuns:

Salut. Cel mai bun 'medicament' este medicul happy. Nu este bine sa stai pe pastile nerecomandate!

Ai vomitat? Te doare stomacul rau? Ai facut febra? _.

Incearca sa mananci mai sanatos, fara mancare tip Fast-food ( o fi buna la gust dar este nociva. ) mai bine mananci rar o shaworma!

Fara tone de ciocolata, dulciuri. Poate o cana cu ciocolata cu lapte merge. happy

Fara prajeli. Cartofii prajiti consumati in exces nu sunt buni happy.

Multe, multe fructe si legume si lactate happy si carnitabatting eyelashes

Deci :

1. Fuguta la medic, pentru a te calma la stomac bea un ceai de tei, sau ceai verde. poate te va ajuta sa elimini daca ai mancat ceva ce nu ti-a priit, poate vei vomita. _. si scapi de acel aliment ce nu ti'a priit. happy

2. Mananca mai sanatos.

3. Spune-i mamei tale happy

Sanatate, si eu am avut cam la fel starile : ameteli, stari de caldura, de voma, de ameteala si o durere de stomac, si am avut lipsa de calciu oh go on.

Bye kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vitaminele le iei în urma controlului medical de specialitate, trebuie să faci determinarea vitaminelor din organism, un fond de ochi, un ecograf abdominalo-pelvian, etc.
Multă sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vitaminele le iei în urma controlului medical de specialitate, trebuie să faci determinarea vitaminelor din organism, un fond de ochi, un ecograf abdominalo-pelvian, etc.
Multă sănătate.
Pa, pa.

| ~< super girl >~ explică:

Am fost azi la medicul de familie`:9 si mi-a spus ca am lipsa de calciu`straight face
am mai patit asa`
dupa ce am pus intrebarea pe TPU` m`am simtit sj mai rau aveam frisoane, tremuram nu puteam sa stau in picioare iar cand m`am dus la baie am lesinat...nu mai simteam mainile`
mi-a zis ca o sa`mi treaca`sad
inca ma simt rau si nu pot sta acasa`