| Georgianaaaaaaaa1812 a întrebat:

Ce pastile recomandați pentru creșterea capacității de memorare? Pot exista efecte negative? Ce părere aveți despre lecitină, MemoPlus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista asa ceva, daca ar exista ar fi pentru cei care chiar au probleme cu memoria,cafeaua,pestele, legumele, fructele, grasimile gen avocado, nuciile sunt mult mai sănătoase

| sierra1 a răspuns:

"pastile... pentru creșterea capacității de memorare?"

povești nemuritoare!

Pastila de care ai nevoie se numește : repetitie-exersare-memorare-redare.
Da, cere efort (mult) mai marea decât cel de a înghiți un pumn de hapuri

| ponturi a răspuns:

Ginseng, Royal Jelly 10ml Fiole

| NicolaeP a răspuns:

Uita de pastile si uita de memorare. Daca vrei sa inveti ceva fa in asa fel incat sa iti placa. Atunci vei memora totul din prima. Informatia va fi stocata automat!

| June20 a răspuns:

Eu am tot incercat lecitina, memo, dar degeaba, efectele sunt ca inexistente din pacate, cel putin pentru mine