| Vernusio a întrebat:

Care este mai buna dintre MemoPlus si lecitina pentru memorare si concentrare? Care este mai recomandata si eficienta? Lecitina sau MemoPlus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hoteteu_Nicolae_1985 a răspuns:

Ar fi mai bunn MemoPlus deoarece contine mai multe decat lecitina: gingko biloba, vitamina B6, magneziu si cafeina. Oricum, daca esti obosit sau nu dormi destul, acestea nu isi vor face efectul, stiu din experienta. Funda?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoua sunt bune, cu conditia sa le iei continuu macar 3 luni. Memo plus iti mai scade si din somnolenta, daca iti doresti sa dormi mai putin.

| CuriousStuff a răspuns:

Un stil de viata sanatos, renuntarea la vicii, faci miscare regulat si memoria aia de care zici o mai exersezi din cand in cand. Medicamente minune care sa ne faca mai puternici, mai destepti si mai frumosi stand in pat nu exista. Poti sa iei orice, mari schimbari nu o sa vezi.

| PeFuga a răspuns:

Eu le alternam, o zi Memo Plus, o zi Lecitina, iar cu o saptamana inainte de examene luam cate o pastila din fiecare pe zi. In formula aceasta pe mine m-au ajutat!