| Elena_Cristina_2002_skQq a întrebat:

Buna, ce pot face in cazul in care dupa epilarea in zona intima, ma irit pe margine? Ce crema pot folosi? Este stanjenitor vara cand trebuie sa merg la mare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| bbnnmm a răspuns:

Poți folosi apă termală (e bună pentru iritații) + o cremă hidratantă (fără alcool, parfum, uleiuri esențiale). Pe mine mă mănâncă toată pielea și, la fel, mă irit, indiferent de zona în care mă epilez, și folosesc combinația aia de apă termală și cremă, și mi se calmează pielea instant. Îți recomand din tot sufletul! Multă sănătate!

3 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Cremă de gălbene e cel mai sigur pentru zona intimă pentru că nu irită si nu e agresiva cu pielea

| Mmn a răspuns:

Poti da si cu o crema antipruriginoasa sau cu pudra de talc

| AnastasiaSt a răspuns:

Ia ti un ulei de dat după epilat, ca sa ti calmeze pielea.