| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face si eu sad pentru a nu mi se mai bloka muschii de la picioarecrying? aproape zilnic mi se intampla asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Fă multe exerciţii... în special genoflexiuni. Şi mergi cu bicicleta sau fă jogging.

6 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Eu cred ca problema ta nu e exercitiile, eu cred ca ai o lipsa de magneziu si calciu astea dau blocaje carcei, crampe la picioare in muschi, sau poate fi si altceva, ar fi bine sa mergi la dr.sa spui ce probleme ai si o sa se rezolve, poate daca iei magne B6 sau altceva calciu si magneziu vreo 10zile macar se vor ameliora acele simptome

| yellowalien a răspuns:

Cred ca ai lipsa de magneziu, ca si eu tot asa pateam... Fa-ti niste analize la sange mai intai, si pe urma vezi ce e de facut. Parerea mea.

| lololololol a răspuns:

Trebuie sa faci in fiecare zi exercitii. Sau macar tot atata. Fa genoflexiuni, incepe de la 20 in fiecare zi, urmatoarea zis 25 si asa mai departe.

| hugo a răspuns:

Prietenul gay(bengay) dupa ce vi de la alergat sau ceva exercitii, statul la pc nu ajutabig grin

| Ursulet a răspuns:

Foloseste Lioton gel.Eu am folosit si a dat rezultate bune.

| mihaelutzamy a răspuns:

Fa niste exercitii usoare, pe cele care le-ai invatat cand erai mica, usoare. fundita?