| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face pentru a scapa de muschii de la picioare?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"pentru a scapa de muschii de la picioare" - trebuie sa-ti amputezi picioarele! tongue

| mioara a răspuns:

Intraba un nutiritionist

| bismark65 a răspuns:

Sa nu mai stai cu picioarele spre nord ca d-aia iti cresc muschi

| nicolbutnaru a răspuns:

Hm. E greu. Poti sa mai slabesti putin cu salopetele acelea care te fac sa transpiri. Elimini celulita, daca e cazul, cu geluri speciale sau la sala de gimnastica, sari coarda sau faci banda...In rest e cam greu sa slabesti la picioare. Sa scapi, mai ales, de muschi... Dar... ce-ar fi sa te placi asa cum esti?! Sa te inveti cu ideea ca ai muschi pe picioare, sa maschezi prin imbracaminte existenta lor si sa te obisnuiesti cu ideea ca esti ok asa cum esti, ca ai facut un sport si ca de aici ti se trage musculatura bine conturata- altfel nu cred. Sunt sigura ca ai si partenerul care sa accepte felul in care arati, de nu, nu te crampona, fiecare sac isi are petecul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica... Ce vrei sa spui prin "a scapa de muschii de la picioare"? Daca sunt intr-adevar muschi, nu ai cum sa scapi de ei decat prin amputarea picioarelor (nu cred ca iti doresti acest lucru). Daca este tesut adipos (celule de grasime), ai putea urma un tratament pentru controlul greutatii care te scapa de tesutul adipos si de centimetri in plus. Daca te intereseaza varianta a doua imi poti scrie la: daniela.constantin@gmail.com si am sa-ti ofer o astfel de varianta.
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe asta nu am inteles'o.cum adica sa scapi de muschii de la picioare? muschi sau celulita? nu inteleg fiindca altii trag din greu sa faca muschi la picioare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea vedetelor sint laudate pentru musculatura bine definita asa ca nu ti face griji dar daca e grav apeleaza la un nutritionist sau la un antrenor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

...doamne cum sa sa vrei sa scapi de muhsci ma? ai patit ceva muhsci multi cu atat mai bine eu merg cu bicla si alerg numai sa fac muhsciuletibig grin lol clau_thebeast happy